ARAÇ YARDIM HİZMETLERİ

BOSPHORUS YOL YARDIM paketine üye olunması durumunda, Sirbistan, Bulgaristan ve Makedonya’da geçerli 365 gün 24 saat yol yardım hizmeti sunulmaktadır. Bu paketi kullananlar yukarıda bahsi geçen ülkelerde (paketler Sırbistan, Sırbistan + Bulgaristan, Sırbistan + Bulgaristan + Makedonya olarak üçe ayrılır), aracınızın arıza yapması durumunda aşağıda belirtilen yardım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Üyelik, ücretin alındığı ve tarafımızca onaylandığı andan itibaren bir yıl boyunca geçerlidir. Araç model veya üretim yılı sınırlaması yoktur.

Bahsi geçen anlaşmalı yerel çekici ve vinç firmaları, tamirhaneler ve araç markalarının servis istasyonları Bosphorus güvencesiyle hizmet verir, güvenilirdir, müşteriyi mağdur etmeyecek şekilde özenle seçilmiştir ve müşterinin sorununu giderecek özelliktedirler. Bosphorusun bu bağlamdaki görevi, müşteriler ile servis ve hizmet sağlayıcılar arasında iletişim kurup sorunun giderilmesini sağlamaktır. İşçilik bedelleri müşteriye aittir. Fakat müşteriye verilen bedellerin kontrolü ve doğruluğu Bosphorus Otel’in güvencesi altına alınmıştır. Müşteriden talep edilen tüm tamir ve işçilik bedelleri hiçbir şekilde müşteriyi mağdur bırakmayacak şekilde Bosphorus tarafınca monitor edilir. Yedek parça değişim veya talep durumlarında, anlaşmalı fiyatlar direkt müşteriye sunulur. Yedek parçaların bedeli paket dahilinde değildir, fakat parçların aracın olduğu yere kadar iletilmesi paket kapsamındadır. Yedek parçanın aracın çekildiği tamirhanede bulunması durumunda müşteriye fatura edilen bedeller yine Bosphorus’un gözetimi ve onayı altında yapılmaktadır.

Sunulan hizmetler, içerikleri ve sınırlamaları aşağıda belirtildiği gibidir.

Çekme

Bosphorus Assist yol yardım paketine üye olan herkes, aracın arıza, kaza veya yanma sonucu hareketsiz kalması durumunda, bulunduğu konumu (sisteme kaydettiği numaranın bulunduğu) akıllı telefon Bosphorus Assist uygulaması üzerinden SOS butonuna basarak iletir ve müdahale için başvuruda bulunur. Servis sağlayıcısı bulunan konuma gelerek durum değerlendirmesi sonucu arızanın yerinde giderilmesini sağlar veya yerinde tamir mümkün değil ise- çekici sayesinde tamirhaneye çekilmesi organize eder. Bu organizasyonlar paket dahilindedir, müşteriden bedel alınmaz. Yapılan tamirin işçilik ücreti müşteriye aittir. Müşteriye fatura edilen bedellerin kontrolü ve onayı Bosphorus tarafından müşteriyi mağdur etmeyecek şekilde sağlanır. Müşterinin anlaşmalı vinç veya tamir istasyonundan farklı bir servis talep etmesi durumları paket dahilinde değildir, ve bu durumdaki çekme işlemi sadece Bosphorus tarafından onaylanan merkeze kadar yapılır. Ekstra mesafe müşteriye aittir.

Aracın yükünden dolayı çekilmesine engel bi durum var ise yükün boşaltılmasından müşteri sorumludur.

Kurtarma

Aracin kaza sonucu yolun dışına taşarsa çekici ile ilaveten vinç ile kurtarılmasının gerektiği durumlarda, vinç organizasyonu Bosphorus Assist yol yardım paketi tarafından yapılır. Aracin yükünden dolayi kurtarılmasına engel bi durum olursa, yükün bosaltilmasinda müşteri sorumludur.

Araca Çilingir gönderilmesi

Araca ait anahtarin kaybolmasi, bozulması ve yedek anahtarin bulunmamasi durumunda, akilli telefon uygulamasi üzerinden SOS butonuna basılır ve sorun bildirildikten sonra çilingirin belirtilen konuma gelmesi Bosphorus Assist tarafından organize edilir. Yol ücretleri paket dahilindedir; işçilik ve anahtar bedelleri ise bu kapsamda değildir, müşteriden alınır. Anahtarin tamir edilememesi durumunda, kiralık araç müşteriye organize edilir. Anahtar 24-48 saat aralığında tamir edilebilir ise, konaklama Bosphorus Assist tarafından organize edilir ve müşteriden bedel alınmaz. Konaklama sinirlamasi 2 yetiskin 3 cocuk, kahvalti dahildir.

Yedek Parça Temini

Aracin kaza veya arıza sonucu yedek parça ihtiyacı durumunda Bosphorus Assist yedek parçanın teminini organize eder ve arızalı araca kadar ulaşımını karşılar. Yedek parçanın ücreti müşteriye aittir. Bahsi geçen yedek parça, Sirbistan, Bulgaristan ve Makedonya’da yok ise, sipariş edilir ve en hizli şekilde temin edilmesi saglanir. Bu hizmet paket kapsamindadir ve müşteriden 10 kg ya kadar ek ücret alınmaz. Yedek parçanın fatura bedeli Bosphorus kontrolü ve gözetimi altındadır, müşteriyi mağdur bırakmayacak şekilde organize edilir.Yedek parça 24-48 saat araliğinda temin edilebilir ise, konaklama Bosphorus Assist tarafından organize edilir ve müşteriden bedel alınmaz. Konaklama sinirlamasi 2 yetiskin, 3 cocuk, kahvalti dahildir.

Profesyonel Sürücü Temini

Araçta sürücünün sağlık sebepleri veya kaza sonuncu aracı kullanamayacak halde olmasi ve araçtaki diğer yolcuların aracı kullanamamaları durumunda talep edilirse Bosphorus Assist profesyonel sürücü temin eder. Aracın sahibi ise en yakın ilk yardım kuruluşuna veya hastaneye götürülmesi organize edilir.

Araç Tamirdeyken Yolcuların Konaklaması

Tamiri ertesi güne uzayan araclarinda yolcularin konaklamasi Bosphorus Assist tarafından organize edilir ve müşteriden bedel alınmaz. Konaklama sinirlamasi 2 yetiskin, 3 cocuk, kahvalti dahildir. Ertesi gun arac yolculari araclarina kadar refakat edilirler. Bu organizasyondan bedel alınmaz, paket dahilinde dir.

Lastik Değiştirme Hizmetleri

Aracın lastiğinin patlamasi veya jant kırılması halinde, müşteri Bosphorus Assist in uygulamasi üzerinden SOS düğmesine basarak lastik ve janti hakkında gerekli bilgileri iletir. Müdahale için yetkili sahsin gelmesi Bosphorus tarafından organize edilir. Lastik ve jant bedeli ve işçilik müşteriye aittir. Çekici bedeli paket kapsamındadır, müşteri bedel ödemez.

Yakıt Ulaştırma

Aracin yakıtının bitmesi halinde, müşteri Bosphorus Assist in uygulamasi üzerinden SOS düğmesine basarak yakit tipini bildirir. Yakıtın müşteriye iletilmesi organize edilir. 10 lt yi aşmayacak olan bu yakıtın bedeli müşteriye aittir. Eğer talep edilirse en yakın benzin istasyonuna aracın çekilmesi organize edilir. Bu organizasyon paket kapsamindadir. Ayrıca kış aylarında yakıt donması durumunda Bosphorus Assist hizmet sağlar.

Bosphorus Otel İndirimi

Bosphorus Assist yol yardim paketine üye olan müşterilerin, Sırbistan'daki Bosphorus otellerinde %10’a varan indirimlerden yararlanabilirler. Bu indirimler üyelik boyunca geçerlidir.

Genel İstisnalar

Bosphorus Assist yol yardim paketinin, asağıda belirtilen dolaylı ve dolaysız olarak meydana gelen durumlarda hiçbir hizmet verme yükümlülüğü bulunmamaktadir. Ayrıca hukuki kurallara ve prensiplere uygun olmayan hizmet taleplerin red edilme hakkı saklıdır.

 • Bu sözlesme kapsaminda talepte bulunan müşteri ihtar veya defter adina hareket eden bir başka kişinin hileli veya kasıtlı hareketleri
 • Bosphorus Assist verdiği hizmetler ölçüsünde sorumludur; hizmetlerin verilişinden önce veya sonra araçta meydana gelmiş hasarlardan sorumlu tutulamaz.
 • Her türlü dolayli kayıp ve zararlar
 • Sel, deprem, volkanik patlama, firtina ve meteor dusmesi gibi olağanüstü olaylar sonucu ortaya çıkan zararlar
 • Kış şartlarında kaza durumu olmadığı halde zincir takılmadığından veya kar lastiği bulunmadığından yola devam edemeyen veya bulundukları otoparktan çıkamayan araçlar için çekme- kurtarma talepleri.
 • Hasarlı/arızalı araç içerisinde unutulan ya da bırakılan özel/değerli eşyaların kaybolması veya çalınmasından doğacak mağduriyetin tazmininden Bosphorus Assist sorumlu tutulamaz. Sigortalının Sigortalı Araç içerinde bıraktığı ya da unuttuğu hertürlü değerli/değersiz eşyanın sorumluluğu kendisindedir
 • Grev ve benzeri halk hareketleri ve kargaşalar ve bunlari onlemek ve etkilerini azaltmak üzere yetkili organizasyonlar tarafından yapılan müdahaleler sonucunda meydana gelen zararlar
 • Terörist eylemlerden doğan sabotajlar nedeniyle meydana gelen zararlar
 • Silahli kuvvetler, guvenlik kuvvetleri veya orgutlerin harekati
 • Nükleer radyoaktivite sonucu ortaya çıkan olaylar
 • Arac surucusunun ilac, zehirli madde veya narkotik maddelerin etkisinde kalması veya kanındaki alkol düzeyinin kanunlarin musade ettigi seviyenin ustunde olmasi
 • Aracın sürücüsünün sınıfına uygun ehliyetinin olmamasi
 • Araçta tasinan yolcu, hayvan veya yükün yolcu kapasitesine ya da yükleme biçimine uymayan sekilde tasinmasinin hasara ya da kazaya sebebiyet vermesi
 • Araçta patlayıcı, zehir veya yanici maddenin tasinmasi

Müşterinin aşağıdaki durumların herhangi birine katilmasi:

 • Yaris, rally veya benzeri olan aktivitelerde bulunmasi
 • Hiz limitine uyulmaması durumunda meydana gelen kazalar
 • Bir suça karışması
 • Bahisler
 • Tıbbi reçete dışında alınan uyuşturucuların sonucu doğan patolojik sorunlar

Bosphorus Assist yetki vermeden düzenlenen her türlü belgenin ve hizmetin hiçbir geçerliliği yoktur.